Menu Start Strona główna Materiały dla studentów MTI - kanon oprogramowania Kursy multimedialne Kurs: LibreOffice Writer Cywilizowanie Windows 8 i 8.1 O autorze witryny Dane kontaktowe Publikacje Multimedia dla najmłodszych Seminarium e-learning Biogram Materiały do zajęć - instrukcje Wizualizacje procesów i zjawisk Praca naukowa Ogłoszenia Instrukcje do zajęć z MTI Plan zajęć Zaliczenie z MTI - semestr letni Egzaminy

 
JJ Kursy | Logo | Email | Autor

 

 

JJ Kursy - kanał Youtube

UZ

WNS

ZMiTI

Platforma elearningowa

 

 

WARUNKI UZYSKANIA ZALICZENIA

Logo: JJ kursy

Przepisanie oceny

Warunkiem przepisania oceny jest udokumentowane zaliczenie przedmiotu o identycznych nazwie, treściach kształcenia punktach ECTS. Od chwili zaliczenia przedmiotu nie może upłynąć więcej niż trzy lata, a uzyskana ocena nie może być niższa niż 4.0. Student, który spełnia te warunki na początku semestru musi:

  • przedstawić oryginał dokumentu potwierdzającego zaliczenie (lub zalogować się w obecności prowadzącego do odpowiedniego serwisu uczelni),

  • dostarczyć kopię (ksero dokumentu potwierdzającego ocenę, lub odpowiedni zrzut ekranu.

  • dostarczyć wydruk sylabusa (treści kształcenia, liczba godzin, liczba punktów ECTS, imię i nazwisko prowadzącego. Jeśli zajęcia prowadziła inna osoba niż podana  w sylabusie, proszę jej dane podać w poniższym oświadczeniu).

  • dostarczyć pisemne oświadczenie, że kopie w/w dokumentów są prawdziwe,

  • dostarczyć koszulkę biurową A4 zawierającą kartkę z imieniem i nazwiskiem, numerem albumu, mailem, aktualnym kierunkiem studiów oraz nazwą grupy (identyczną jak w planie UZ), nazwą przedmiotu, którego dotyczy zwolnienie oraz dniem i godziną, w których odbywają się zajęcia.

Warunkiem uzyskania wpisu do E-indeksu jest osobiste lub mailowe potwierdzenie faktu kontynuowania studiów! w terminie ostatnich zajęć (wg planu).

W uzasadnionych przypadkach (zbliżona nazwa przedmiotu lub udokumentowane kompetencje zawodowe) prowadzący po weryfikacji kompetencji może zaliczyć studentowi wybrane tematy i zadania lub zaproponować alternatywną formę ich zaliczenia.

 

Wykłady

Jeśli na wykładach prezentuję przykłady wykonywane następnie na laboratoriach, wówczas obecność może (ale nie musi) być sprawdzana. W przypadku samodzielnego wykładu sprawdzam obecność (możliwe jest zastosowanie algorytmu rzutującego na ocenę końcową).

Wykład zaliczany jest na podstawie kolokwiów lub egzaminu (najczęściej online). Zagadnienia zawsze są udostępniane na zajęciach lub na stronie internetowej.

Sposób wyliczania oceny końcowej podany jest odrębnie w sylabusie każdego przedmiotu w systemie SYLABUZ. Jednak aktualny materiał oraz warunki uzyskania zaliczenia (z laboratoriów, projektów, ćwiczeń i wykładów) są zamieszczone na stronie przedmiotu.

UWAGA! Jeśli dr Jacek Jędryczkowski nie jest autorem sylabusa umieszczonego w systemie SYLABUZ, wówczas obowiązującymi treściami kształcenia oraz warunkami uzyskania zaliczenia są treści zamieszczone na stronie przedmiotu.

 

Laboratoria i ćwiczenia

Zaległe (oraz bieżące - tylko IOS/ITS) laboratoria można wykonać samodzielnie i przesłać do oceny na wskazany Dysk Google. Jednak zawarte w nim materiały muszą jednoznacznie wskazywać kto jest ich autorem. Materiały muszą być podpisane zgodnie ze wzorem podanym pod każdym zadaniem laboratoryjnym. Zaległe prace mogą być przesyłane wykonywane w dowolnym terminie jednak nie później niż tydzień (w szczególnych przypadkach 2 tygodnie) od terminu wskazanego w planie zajęć. ZASADA TA DOTYCZY TAKŻE STUDENTÓW POSIADAJĄCYCH INDYWIDUALNY TOK STUDIÓW. Przesłanie pracy po terminie (jeśli nie posiada się usprawiedliwienia) skutkuje uzyskaniem oceny niedostatecznej. Studenci z indywidualną organizacją studiów są zobowiązani do zaliczania sprawdzianów i kolokwiów razem z całą grupą. W przypadku, gdy nie jest to możliwe muszą wcześniej uzgodnić inny termin. Brak obecności na sprawdzianie wiąże się z uzyskaniem oceny niedostatecznej.

Wszystkie podlegające ocenie zadania laboratoryjne muszą być zaliczone. To oznacza, że każda ocena 2.0 musi być poprawiona. Poprawa - uzyskanie oceny pozytywnej nie powoduje skreślenia oceny 2.0. Ocena pozytywna jest dopisywana do listy ocen. W przypadku, gdy uzyskana w ten sposób średnia jest niższa niż 3.0 (przy wszystkich ocenach poprawionych), student otrzymuje ocenę 3.0. Uczciwe podejście do wszystkich, którzy sumiennie przygotowują się do wejściówek, sprawdzianów, testów i kolokwiów sprawia, że nie przewiduję poprawiania ocen pozytywnych!

Każdy student ma prawo do wglądu do wszystkich ocen, punktów i odpowiedzi. Oceny i punkty są udostępniane bezpośrednio po ich wystawieniu. Wgląd w odpowiedzi może nastąpić dopiero wówczas, gdy wszystkie grupy zaliczą dany sprawdzian i jego poprawę. Oceny i punkty udostępniam online. Jednak w przypadku odpowiedzi odbywa się to wyłącznie indywidualnie w pracowni.

 

Frekwencja a oceny na laboratoriach i ćwiczeniach

Wszystkie nieobecności (usprawiedliwione lub nie) muszą być zaliczone.

Jedna nieusprawiedliwiona (ale zaliczona) nieobecność nie powoduje obniżenia oceny końcowej z laboratorium. Dwie nieusprawiedliwione (ale zaliczone) nieobecności powodują obniżenie oceny końcowej z laboratorium o jedną ocenę. Trzy nieobecności nieusprawiedliwione powinny skutkować skreśleniem z listy studentów jednak po ich zaliczeniu powodują jedynie obniżenie oceny końcowej z laboratorium o półtorej oceny (oceny są wyliczane automatycznie). Cztery nieusprawiedliwione nieobecności skutkują brakiem zaliczenia w pierwszym terminie. W drugim terminie jest wpisywana ocena pozytywna (pod warunkiem zaliczenia wszystkich zadań).

Przesłanie zaległego zadania lub odrobienie laboratorium zalicza je, ale nie niweluje nieobecności nieusprawiedliwionej. Trzy nieobecności (nieusprawiedliwione) powodują, iż najwyższą możliwą oceną końcową jest 3.5.

Nieusprawiedliwiona nieobecność na sprawdzianie skutkuje oceną 2.0, którą należy poprawić.

 

Po wcześniejszym ustaleniu z prowadzącym wybrane zajęcia można zaliczyć (odrobić) przed ich terminem (nie ma wpisanej nieobecności).

Wskazane przez prowadzącego zajęcia online (gdy cały materiał jest zamieszczony na stronie internetowej przedmiotu) mogą być realizowane samodzielnie w dogodnym dla studentów terminie, nie później jednak niż do terminu zaliczanych zajęć (według planu). Obecność uzyskuje się wówczas na podstawie wykonanych prac lub odpowiedzi na pytania testowe.

 

Forma ocen oraz wyliczanie oceny końcowej

Oceny za zadania laboratoryjne lub ćwiczenia mogą mieć postać ułamka (np. 3,25;  4,3). Ocena końcowa z laboratorium jest średnią arytmetyczną wszystkich ocen cząstkowych zaokrągloną według zasady przedstawionej na poniższym rysunku. Ocena końcowa jest średnią arytmetyczną ocen z poszczególnych zajęć laboratoryjnych (przed zaokrągleniem !!!) i oceny z wykładu (egzamin lub kolokwium - także przed zaokrągleniem).

 

 

 

 

Praca w systemie online, warunkach uzyskania zaliczenia, materiale kształcenia oraz dostępie do ocen (film dla przedmiotu INFORMATYKA,
podobnie TI oraz TIwA).

Obecnie informacje o ocenach są dostępne wyłacznie w Classroomie. "Tablica" i "Ogłoszenia" nie będą używane w tym semestrze.

Materiał informuje o sposobie korzystania z witryny i Classromu, zasadach oceniania oraz sposobach wglądu do własnych ocen:

 

Praca w systemie online, warunkach uzyskania zaliczenia, materiale kształcenia oraz dostępie do ocen. Film dla przedmiotu EFWBN.
W podobny sposób ocenę końcową oblicza się na zajęciach OMNDIM.

Obecnie informacje o ocenach są dostępne wyłacznie w Classroomie. "Tablica" i "Ogłoszenia" nie będą używane w tym semestrze.

Materiał informuje o sposobie korzystania z witryny i Classromu, zasadach oceniania oraz sposobach wglądu do własnych ocen:

 

Terminy konsultacji

Wszystkie zajęcia muszą być odrobione i zaliczone do końca sesji (w terminach wskazanych w indeksie elektronicznym).