Prace dyplomowe

Autor

Jacek Bojarski

Opublikowano

November 30, 2023

Na stronie tej chciałbym przedstawiać wykonane przez studentki i studentów prace, których byłem promotorem. Prace te są nie tylko odzwierciedleniem ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy, ale także świadczą o niezwykłym talencie i pasji autorów.
Każda z tych prac jest dowodem na to, że prawdziwa pasja i wytrwałość mogą prowadzić do osiągnięć, które wyznaczają nowe kierunki i otwierają drzwi do dalszego rozwoju, zarówno dla studentów, jak i dla ich promotorów - czyli dla mnie. To niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie, być świadkiem i częścią tej ewolucji. Tak, ważne ponad wszystko jest młody człowiek. Fascynującym aspektem tego okresu jest to, kiedy to ja stawałem się słuchaczem, obserwując z podziwem, jak moja rola promotora przekształca się w rolę ucznia.


Karol Niewiadomski

W kolejności mieszanej, etapami, Karol łączył przewody między płytką Arduino a GPS, programował archiwizowanie zbieranych informacji, studiował literaturę i godzinami przy tablicy rozmawialiśmy o predykcji poruszających się obiektów by ostatecznie dobrnąć do filtrów Kalmana. Potem jeździł po Zielonej Górze ze zbudowanym urządzeniem. Karol, jak to mówią, ma lekkie pióro, także z opisaniem wszystkiego nie miał problemu. Za tą pracę otrzymał Nagrodę Dziekana a potem Prezydenta Zielonej Góry.

Obecnie, Karol bierze udział w projekcie Smart Cities EMC Network For Trainning (SCENT) finansowanym przez Unię Europejską w ramach programu Horizont 2020. Jednocześnie jest stypendystą w programie Marii Skłodowskiej-Curie. Jednym z efektów końcowych ma być uzyskanie stopnia doktora trzech partnerskich uczelni: University of Twente (UT), University of Nottingham (UN) oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ).
Od miesiąca pracuje na Uniwersytecie w Twente na stanowisku badawczym. Zajrzyjcie na Linkedin.

Katarzyna Pypka

Już nie pamiętam dokładnie dlaczego akurat serce, ale w jednej z rozmów Katarzyna stwierdziła, ze chętnie napisałaby coś związanego z medycyną. Serce to źródło informacji na przykład w formacie EKG. Już po jakimś czasie na kolejnym spotkaniu, Katarzyna wyjaśniała mi charakterystyczne punkty sygnału na podstawie których stwierdza się określone wady serca. Ale dla pewności, umówiliśmy się na konsultacje do znanego kardiologa, który omówił i zaprezentował specjalistyczne rejestratory pracy serca, sugerując jednocześnie zakres, w którym my początkujący, ale matematycy, moglibyśmy się zająć. I tak Katarzyna z czasem stawała się specjalistką od wykrywania migotania przedsionków serca na podstawie cyfrowych danych. Z pomocą, w domowych warunkach, zbudowała elektrokardiogram z trzema odprowadzeniami. Na chłopaku przeprowadziła testy, a potem wszystko opisała. Za przedłożoną pracę otrzymała Nagrodę Dziekana.

Dzisiaj jest analityczką w Cinkciarz.pl. Jej pasją jest śpiew, niedługo kolejny występ. Jak w Google wpisałem jej imię i nazwisko, to pojawiło się wiele ciekawym innych informacji. Zajrzyjcie też na Linkedin.