headerbackground
Powrót do strony głównej Zakład Mechaniki Budowli Instytut Budownictwa Uniwersytet Zielonogórski

Jestem fanem sportu a najbardziej "ukochałem" kolarstwo - samotne wyprawy z bagażem na moim dwukołowym "osiołku". Poniżej prezentuję kilka fotek ze sprzętem, z którym ruszam w podróż. Skompletowanie profesjonalnego roweru, namiotu i innych akcesoriów niezbędnych w samotnej wyprawie o własnych siłach kosztowało mnie mnóstwo zachodu, czasu i pieniążków, ale wysiłek opłacił się. Przy dobrej pogodzie dziennie z kilkudziesięciokilogramowym bagażem pokonuję ponad 200km, śpię tylko pod namiotem i sam przygotowuję posiłki. I mam jeszcze ochotę na zwiedzanie!

spotkanie
  • Spotkanie na trasie. Ja (dla niewtajemniczonych - ten mniejszy) odpoczywam w trakcie treningowej trasy Zielona Góra - Poznań - Zielona Góra, czyli 260km w 13 godzin. Zaś Alex Crick z... Paryża wali na... Mazury! A spotkaliśmy się w Nowym Tomyślu przy największym na świecie wiklinowym koszu (jest w Księdze Guinnessa)

samolot
  • Nie zamieniłbym mojego "osiołka" nawet na takiego MiGa!

camping
  • A tak wygląda mój domek. Rower bez problemu wchodzi do przedsionka i śpimy razem. Ale przychówku z tego to chyba nie będzie ;-)

ekwipunek
  • Przejazd tak obładowanym rowerem i w kolarskim rynsztunku przez każdą miejscowość budzi niekłamany podziw mieszkańców, szczególnie żeńskiej części ;-)

start
  • No to w drogę!!!

start
  • Do zobaczenia na trasie!!!

start
  • I nie zatrzyma mnie żadna pogoda!!!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z niektórych moich dotychczasowych eskapad. Niestety, z uwagi na pojemność konta WWW, nie jest ich zbyt dużo.

Więcej fotek z wyprawy w 2008r można zobaczyć tutaj

Zaś z wyprawy w 2009r tutaj

Wyprawa 2010r tutaj

Wyprawa 2011r tutaj